REGULAMIN FORUM UNOFANI
UNOFANI Strona Główna UNOFANI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamera Samochodwa Vakoss VC-605
Autor Wiadomość
bajprzeznet 
Administrator
GRUPA ŁÓDZKA

Wysłany: 2014-11-21, 17:02   Kamera Samochodwa Vakoss VC-605

Padło zapytanie o kamerkę samochodową jaką zakupiłem - więc postanowiłem ją zaprezentować i przetestować :-)

Zakup z cyklu - Taniej się nie da :mrgreen:

Prezentowany model

Przetwornik obrazu: kolor CMOS 1/4-cala czujnik WXGA HD
Nagrywanie rozdzielczościach: VGA (640x480), VGA (720x480), SXGA (1280x720) @ 25fps
Nagrywanie pliku: AVI
Obiektyw: 120 °
Obsługa kart SD / MMC do 32 GB (karta pamięci nie jest w zestawie)
Wyświetlanie w czasie rzeczywistym oraz wyświetlanie datę/godzinę na materiale wideo opatrzonym w znak wodny (zabezpiecza materiał dowodowy)
Nagrywanie automatycznie po uruchomieniu samochodu
Nagrywanie z dużą szybkością i szybkie reagowanie na zmiany natężenia światła
Automatyczne nagrywanie cykliczne i przechowywanie sekcji materiału
Zasilanie wejściowe: 5V DC
Wbudowana bateria wielokrotnego ładowania (800mAh) oraz ładowarka samochodowa
Interfejs: wyjście AV i USB 2.0
Wbudowany mikrofon i głośnik
Oświetlenie LED
Akcesoria w zestawie: uchwyt samochodowy, kabel USB, ładowarka samochodowa, instrukcja obsługi

Źródło: http://www.euro.com.pl/re...l#ixzz3Jii02r4B

Vakoss VC-605, choć tak naprawdę praktycznie każda kamerka do 100zł to ten sam model tylko pod inną nazwą od innego importera.
Jeżdżę dużo, ok 40tys km rocznie, codziennie do sama trasa dom-praca-dom to ponad 60km, juz od dłuższego czasu zastanawiałem nad takim zakupem, ale zawsze problem był jeden - tysiąc ważniejszych wydatków.
Koniec końców skusiła mnie cena 59zł w promocji. Świadom byłem jakości obraz i jej parametrów - chciałem się przekonać że tak powiem "Z czym to się je?".

Pierwsze wrażenia

Urządzenie już na pierwszy rzut oka wskazuje kraj produkcji i tamtejszą kontrole jakości, obudowa sprawia wrażenie jakby się miała w niedługim czasie rozlecieć niczym Dacia na autostradzie.
Samo wyposażenie natomiast bardzo na plus! Jest kabel USB, jest uchwyt do szyby, jest instrukcja, jest karta gwarancyjna (to się może przydać :P) i co najważniejsze jest zasilacz 12/24V do gniazda zapalniczki. Sam zasilacz jest marnej jakości i zapewne może powodować szumy i zakłócenia np. na CB, ale jego plusem jest długość kabla. Niby to oczywiste że urządzenie montowane na szybie ma długi kabel?? Ja już nie raz spotkałem się z oszczędnością w tym temacie, więc tutaj zdecydowany plus że można to jakoś ładnie poprowadzić do źródła zasilania.

Urzadzenie może także pracować na bateri - i tu kolejny plus tych chińskich wynalazków, jest zwykła BL5 taka jak w telefonach Nokii.

W opcjach możemy wybrać rozdzielczość VGA, D1 i HD - oczywiście obraz do HD jest tylko rozciągany, wiadomo ze z matrycy 1.3mpix żadnego HD się nie wyciśnie, ale zawsze to teoretycznie "większy" obraz.
Różnica ? głównie w wielkości plików - ja wrzuciłem karte 16GB i w tym pseudo HD mieści się ponad 5h materiału (bez dźwieku, z nim zapewne wyjdzie ciut mniej). Średnio 1 minuta ok +/- 50MB.
Jest możliwość nagrywania dźwięku, choc to co się rejestruje często razi uszy, ja świadomie z tego zrezygnowałem i moge bez skrępowania bluzgać na innych kierowców :D

Kamera jest wyposażona w detekcje ruchu - średnio się to sprawdza, teoretycznie nie powinna reagowac na ludzi przechodzących przed maską, w praktyce jest różnie, tak samo podczas stania w korku potrafi się na chwile wyłączyć. Najlepiej podpiąć urządzenie pod zapłon i wtedy uruchamia się rejestruje tylko na przekręconym kluczyku.

W ustawieniach należy także wprowadzić datę i godzinę - wiadomo przydatne informacje w razie zdarzenia.
Można także wybrać sekwencje czasowe plików 2,5 lub 15 minut. W momencie zapełnienia karty pliki sa nadpisywane automatycznie.

Kamera jest "podobno" wyposażona w diody które umożliwiają rejestracje w nocy.... przemilczę ten temat.

Kręcimy film drogi...

Nie oszukujmy się Buick nam z tego nie wyjdzie..oj na pewno nie.
Urządzenie nagrywa niczym komórka z przed 6-7 lat, obraz jest i w sumie tyle. Da się odczytać znaki drogowe, poznać okolice czy marke pojazdu. Tablice - tylko jesli auto stoi przed nami wtedy jest szansa, choć tez nie zawsze to proste. Aha te wszystkie rarytasy mamy tylko za dnia - w nocy sa plamy, są światełka, cos tam się dzieje. W mieście widac sygnalizacje, mozna odczytac znaki no i widac z grubsza co się na drodze dzieje. Duzo zalezy od latarni i tego ile nam dostarcza światła. I tutaj nie ma co się rozpisywac więcej - wystarczy spojrzeć na filmiki.

http://youtu.be/jApR4wnE7qI
http://youtu.be/v0337qZO7Dw

Chińska jakość

Nie mogło obyć się bez problemów już na samym początku.
Najpierw zresetowała się data, zobaczymy czy problem nie będzie się powtarzał.
Kamera zawiesiła się podczas jednego nagrania - przeglądając potem pliki na kompie okazało się ze jeden film stoi w miejscu.

Zobaczymy jak bedzie dalej.

Podsumowanie

Można by rzec jaka cena taka jakość, sprzęt ogólnie rejestruje obraz czyli spełnia swoja funkcję.

Plusy
- Niewielkie rozmiary
- wyposażenie i popularna bateria
- cena
- mimo wszystko nagrywa obraz

Minusy
- jakosć spasowania obudowy
- jakość nagrań
- obawiam się że ogólna niezawodność.

Dla kogo?

I teraz każdy zada sobie pytanie, po kiego uja komuś taki sprzęt?
Na pewno nie nadaje się do umieszczania filmików na YT ani jako dowód na komisariacie jeśli ktoś nas zdenerwuje na drodze - szanse na odczytanie numerów auta które nas mija są zerowe.
Spełnia natomiast swoją role podczas kolizji bądź wypadku z naszym udziałem - pozwala określić jakie światło było na sygnalizatorze, jaki znak mijaliśmy oraz np. kto wymusił pierwszeństwo.
Często też na miejscu zdarzenia jeśli racja jest po naszej stronie na samą informację o kamerze sprawca "mięknie".
Ma jeszcze jeden plus - jeśli ktoś dużo jeździ to z reguły tak jak ja montuję ją na stałe, bo nie ma czasu ciągle przepinać i dopinać urządzenia. I ten wynalazek za parędziesiąt złotych raczej nie skusi złodzieja, natomiast markowy szept za parę stówek może już skusić amatorów cudzej własności.

Ogólnie ja jestem usatysfakcjonowany - nie oczekiwałem niczego więcej w tej cenie, jeśli tylko będzie nagrywać i się nie psuć - może być :-)

Auto: Fiat Stilo 5D Rocznik: 2006 KM: 95

piasek 71 
UnoFan
GRUPA ŁÓDZKA

Wysłany: 2015-01-07, 08:09   

baju ja też zakupiłem kiedyśtam kamerkę firmy MyPhone obraz porażka

niby miała mieć nagrywanie nocą a tu g......

oddałem do Lombardu jako nową ... przyjęli , zapłacili i dziękuję bardzo ....

PUNTO GRANDE i TRABANT 601 KOMBI de luxe

TRABI power
  Auto: GP i Trabi Rocznik: 2011 Silnik: inny

Odpowiedz do tematu