REGULAMIN FORUM UNOFANI
UNOFANI Strona Główna UNOFANI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dziś zepsułem w Swoim samochodzie.
Autor Wiadomość
maly110 
UnoFan

Wysłany: 2010-08-03, 23:00   Co dziś zepsułem w Swoim samochodzie.

skoro już taki temat jest wpiszę coś

1. zimą skręcając wpadłem w poślizg i rozdupczyłem połowę przedniego zderzaka
2. kiedyś cofając usłyszałem głuchy huk patrze w tylne lusterko a tam tylniej szyby nie ma i wgnieciona klapa :-P
Ostatnio zmieniony przez seba650 2011-12-15, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
  Przebieg: 1

graba001 
UnoFan
GRUPA ŁÓDZKA

Wysłany: 2010-08-04, 00:04   

no to i ja sie dopisze :-D

1. 22.09.2009 - rozbiłem unolota :-( - przsyczyna poszły przewodziki od hampli
2. zciągając boczki z drzwi połamałem te plastikowe zaczepy
3. zrobiłem o 1 otwór za dużo w szybce do licznika
4. ułamałem dzwigienke od regulacji świateł (ta co taka śróbka przy reflektorze jest)
5. urwałem zderzak :-D ahh ta mania podjeżdżania pod krawężnik do samego końca :-D
6. urwałem nakładke na dzwigienke od ssania
7. przy zdejmowaniu środkowej konsoli, nie chciało mi sie odkręcać tych śróbek co idą od nawiewów, w sumie to nie wiedziałem nawet że są i sie urwało troche

więcej grzechów nie pamiętam :-P

mój unolot :)

Cyra 
UnoFan
Grupa Wielkopolska

Wysłany: 2010-08-04, 00:35   

Tydzien temu popsulem silniczek od przednije wycieraczki przy prerobce na dtm czy jak to sie to nazywa

1.0 45s na wałku 866 Był ale jego Czesc jest blisko mnie :D

Moje Uno
http://unofani.eev.pl/viewtopic.php?t=3802

Przebieg: 2 KM: 191

fenix8 
NAJLEPSZY 2011
last minute

Wysłany: 2010-08-04, 02:57   

ja to już nawet nie pamiętam ile tego popsułem przez przypadek.. ale najbardziej efektowne było zepsucie licznika po raz 3, i ostateczny :D

Auto: Uno Rocznik: 1997 Silnik: 1.3 TURBO Przebieg: 120000 KM: 200

Majeczka1988r
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 09:17   

Ja w swoim unie to moge 2 dni wymieniac i może zaczne od najciekawszych:D
1. Jade sobie 120 na godzine i przed switłami okazuje sie ze nie mam hamulców:D
2. Podobnie kiedy wyjeżdzałam z bloków dobrze ze mam lekko pod górke bo zbierali by mnie z białej skody:D
3. Jade sobie trasa 120 na h zjeżdzam sobie z trasy na spokojna wies i upss... rozwaliło mi opone:D
4. Delikatnie wyciagając urwałam kratke od wywietrznika:D
5. Kopłam mocniej w obudowe kierownicy :lol: :lol: :lol: no i sie rozleciala
6. W grudniu 2008 roku miałam wypadek na rondzie :D Wgniecione drzwi i urwane koło :yahoo:
7. Przedni zderzak rozwaliłam jak podjechałam zablisko krawęznika wyrwał sie razem z balcha :mrgreen:
8. tylnym zderzakiem przestawiałam takie osobistości jak: volkswagen sheridan :lapka: czy subaru impreza :lapka:
9.Jadąc sobie spokojnie rozwaliłam skrzynie biegów, do domu wracałam koło reala w DG a po trasie gonił mnie policjant (hej, stój, stój krzyczał i wymachiwał jakąś czerwona latarką) zobaczyłam go dopiero jak mi się pod koła rzucił :mrgreen: Jak weszłam do radiowozu to stwierdzono że moje auto wyglada jak UFO:D(okazało sie ze jechalam na pozycyjnych bo jak czekałam na eskorte przygasiłam swiatła a potem zapomniałam właczyć :lapka: :lapka: )
10. Rozwaliłam tłumik znaczy wyrwał mi sie kolektor czy przepalił w karzdym bądz razie trzeba było kupić nowy a jazda takim rozwalonym była przednia :mrgreen: :mrgreen: troche śmierdziało ale dawał rade :lapka:

sebus 
UnoFan

Wysłany: 2010-08-04, 16:26   

no,no.niezla jestes

jedrus 
UnoFan
Uno Driver

Wysłany: 2010-08-04, 18:58   

no to zacznijmy od początku:
1.Zachciało mi się białych świateł i nie zwracając uwagi na producenta kupiłem chińskie żarówki i niestety ale poszła połowa elektryki.
2.Otwierając tylną klapę urwałem wężyk od tylnego spryskiwacza
3.Wymieniając czujnik temperatury urwałem ten badziew do którego wkłada się wtyczkę od tego ustrojstwa
4.Przykręcając aparat zapłonowy urwałem jego jedną łapę (za dużo siły, ale już pospawane jest :) )
5.Wyciągając zegary połamałem wskazówki i zepsułem ich oświetlenie w jakiś sposób :/
6.Kiedyś nie zauważyłem że mi powietrze spiernicza z koła i rozwaliłem jedną oponkę
7.Przy okazji awarii hamulców, gdy klocki mi się już mocno starły, rzekłbym doszczętnie zniszczyłem też tłoczek

Chyba na tyle, pewnie coś tam jeszcze było, ale nie pamiętam...

Majeczka1988r
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 21:21   

jedrus napisał/a:

5.Wyciągając zegary połamałem wskazówki i zepsułem ich oświetlenie w jakiś sposób :/

Kurcze to widze ze masz zdolności podobne do mnie :yahoo: :yahoo:

kmag 
UnoFan

Wysłany: 2010-08-05, 01:00   

No to teraz ja się pochwalę:)
Po kolei
1. Unieruchomiłem dokumentnie unolota przy próbie wymiany paska, założyłem nowy, ale nie umiałem go dobrze napiąć, wiec stwierdziłem "a ch** jest ok". Wtedy pierwszy raz mnie holowali do warsztatu :P
2.Po nocce w pracy na festiwalu chciałem wycofać auto, nie spojrzałem za siebie, bo ze zmęczęnia mi się nie chciało. Nagle łup! Odwracam się, a tam pośrodku tylnej klapy i głęboko w zderzaku lampa. Co mogłem to wyklepałem, ale i tak trzeba je***ć żeby zamknac.
3. Przedni reflektor i zderzak były do wymiany kiedy w zimie zbyt szybko chciałem wziac zakret. Zatrzymałem się na passacie. Ja dwa dni u blacharza, on nawet bez ryski.
4. Dwa dni po opuszczeniu blacharza byl piekny lod pod opera lesna. Szalelismy i kumpel na pozegnanie wzial pieknie zakret bokiem. Ja nie moglem byc gorszy, skonczylem na drzewie. Od tej pory juz sam go klepalem.
5. Podnosiłem auto na lewarku zeby spojrzec co tam pod spodem słychac, krece, podnosze, nagle zgrzyt stali, autko siada, otwieram drzwi pasazera, a tam w kabinie lewarek:) I dziura wielkosci buta :P
6. Nie wiem jak to zrobilem, ale pewnego jesiennego dnia fotela kierowcy juz sie nie podniesie (mam wersje 3D)
7. Wgniotłem sobie ostatnio bok na wysokosci listwy zaraz przy słupku, ale wiekszość od razu wypchnalem na miejscie reka:P
8. Ostatnie to moze nie tyle zepsucie co popis inteligencji :P Nie byłem pewiem czy idzie iskra na wszystkie swiece, odlaczylem jeden kabel. odpalilem, chwycilem koncowke kabla i zblizylem do swiecy. Uwierzcie mi, ze nie miałem zadnych wątpliwosci czy jest iskra. Mocno elektryzujace przezycie:P
9. Przestalo mi dzialac ogrzewanie. Zbaranialem. Okazalo sie, ze juz nie bylo plynu chlodniczego, zapomnialem dolac :P
10. Wlaczajac sie do ruchu na estakadzie spojrzalem tylko w lusterko bez obracania sie. Ulamek sekundy potem to lusterko urwal mi tir z naczepa, ktorego nie zauwazylem. Bylo blisko :D

No i chyba wiecej zlego temu autku nie zrobilem :)

graba001 
UnoFan
GRUPA ŁÓDZKA

Wysłany: 2010-08-05, 01:13   

kmag napisał/a:
Nie byłem pewiem czy idzie iskra na wszystkie swiece, odlaczylem jeden kabel. odpalilem, chwycilem koncowke kabla i zblizylem do swiecy. Uwierzcie mi, ze nie miałem zadnych wątpliwosci czy jest iskra. Mocno elektryzujace przezycie:P

hahaha... aż mi sie przypomniały czasy jak za małego łepka jak sie jeździło rometem sie jaja z kumpli robiło żeby iskre sprawdzili czy jest wsadzając palec (ich :mrgreen: ) do fajki i kopiąc w starter :-D fajnie skakali :-D

mój unolot :)

seba650 
NAJLEPSZY 2011

Wysłany: 2010-08-07, 13:55   

graba001 napisał/a:
sie jeździło rometem sie jaja z kumpli robiło żeby iskre sprawdzili czy jest wsadzając palec (ich ) do fajki i kopiąc w starter fajnie skakali

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Auto: Uno Rocznik: 1994 Silnik: 1.0 45S Przebieg: 300 KM: 45

Artur_z1112 
UnoFan
GRUPA ŁÓDZKA

Wysłany: 2010-08-09, 17:54   

graba001 napisał/a:
hahaha... aż mi sie przypomniały czasy jak za małego łepka jak sie jeździło rometem sie jaja z kumpli robiło żeby iskre sprawdzili czy jest wsadzając palec (ich :mrgreen: ) do fajki i kopiąc w starter :-D fajnie skakali :-D

Pamiętam te czasy. hehe
A ja jeszcze żeby fajka przypalic bo szkoda było 10gr na zapałki to polewałem z odstojnika przy kraniku beny na świecę i przykładałem do głowicy, robiłem iskrę i się zapalało i już fajek zapalony.
Tylko że ja pony miałem hehe.

Auto: Corsa B C20NE Rocznik: 1995 Silnik: inny Przebieg: 2000 KM: 115

madon 
UnoFan

Wysłany: 2010-08-29, 20:56   

Artur_z1112 napisał/a:
graba001 napisał/a:

Pamiętam te czasy. hehe
A ja jeszcze żeby fajka przypalic bo szkoda było 10gr na zapałki to polewałem z odstojnika przy kraniku beny na świecę i przykładałem do głowicy, robiłem iskrę i się zapalało i już fajek zapalony.
Tylko że ja pony miałem hehe.

Ostatnio się wkurzyłem na kosiarkę spalinowa, i chcąc zgasić zdjąłem fajkę, ku mojemu zdziwieniu fajka była w odległości 1 cm od świecy, kosiarka dalej pracowała, a mi prąd zapieprzał po palcach :D

A co do uno, to z tego co pamiętam to raz otworzyłem kalpę bagażnika i już potem się nie zamknęła :D Dopiero jak tata wrócił z trasy to się zamknęła (wtedy mailem 12 lat więc jeszcze się za autko nie brałem :))

Przebieg: 2 KM: 340

piasek 71 
UnoFan
GRUPA ŁÓDZKA

Wysłany: 2010-09-24, 19:39   

Dzisiaj przy zdejmowaniu obudowy filtra powietrza pękł mi przewód od odmy :-(
tzn. złamał się na pół :-/
tymczasowo naprawiłem łącząc go czarną plastikową taśmą izolacyjną :-?

PUNTO GRANDE i TRABANT 601 KOMBI de luxe

TRABI power
  Auto: GP i Trabi Rocznik: 2011 Silnik: inny

krishnaa 
UnoFan

Wysłany: 2010-10-08, 00:22   

Rozdupcyłem zderzak tylni:/

Odpowiedz do tematu