REGULAMIN FORUM UNOFANI
UNOFANI Strona Główna UNOFANI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Katalizator
Autor Wiadomość
Nowinsky 
UnoFan

Wysłany: 2008-03-26, 22:03   Katalizator

No więc tak sprawa jest prosta, potrzebuję waszej porady.

Jak chyba wiecie przy ok. 100tyś. przejechanych km. dobiega końca życie katalizatora i zaczyna on raczej przeszkadzać w pracy silnika zmniejszając jego osiągi.
W takiej sytuacji pozostają trzy znane mi opcje:
1. Wycięcie katalizatora i wstawienie w jego miejsce giętkiej rury.
2. Wycięcie katalizatora i wstawienie strumienicy.
3. Zostawienie go na miejscu(brak funduszy na nowy).

No i w tym miejscu nie wiem co robić. Jedni namawiają na strumienicę, inni je odradzają bo ponoć mają skłonność do pękania i zalecają wstawienie zwykłej giętkiej rury. A greenpeace mówi że kupić katalizator i chronić środowisko.

kowal 
Admin; NAJLEPSZY 2009
magister kowal

Wysłany: 2008-03-26, 22:25   

A ja mam taki co ma 30% wkładu ceramicznego bo reszta dawno sie rozleciała i była wysypana i tyle, jeżdżę już długo i jest ok :-P
A żeby się greenpeace nie czepiał jeżdżę na ekologicznym LPG :mrgreen:

:arrow: Uno 1,4 i.e.S - "Borduś + Lafayette Ermes + President Alaska :arrow: Stilo MW 1,6 + CB Omega IIIgen + President Alaska :lapka: :arrow: >> CB kulturalna 19-tka!!! <<
:arrow: Uno jest jak galeria malarstwa - nie każdy go rozumie ale ci co rozumieją są nim zachwyceni :-) :arrow: Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy czasem wątpliwości... :arrow: BB TEAM - Nie dla idiotów :-)

I V-CE FOTOGRAF 2009

Auto: Fiat Uno Rocznik: 1998 Silnik: 1.4 8V+LPG Przebieg: 195000 KM: 69

emo94 
UnoFan
Emil

Wysłany: 2008-03-26, 22:32   

Trochę czytałem o trumiennicach i wywnioskowałem, że:
- te na allegro to jeden wielki lipton
- wstawiona w złym miejscu pogarsza osiagi
- sama strumiennica nie poprawa osiągów (no, że chyba masz projektowany cały układ wydechowy)
- można zatrzeć silnik, jeśli jest wykonana ze słabego materiału, to odłamki wracają się do silnika (ja zdejmujesz nogę z gazu) i można sobie motor załatwić
- Jak ktoś lubi hałas to ok- chyba jedyna rzecz na plus
- no może jeszcze na przeglądzie jak bedziesz miał strumienice, to sie mogą nie dopatrzeć i podbiją

katalizator droga sprawa. Ale jak masz zapchany (bo to o to chodzi głownie) to lepiej wstaw rurke o takim samym przekroju jak reszta układu,a kata sprzedaj na allegro, jak ci się uda to nawet za 100zł - zostanie z niego odzyskana m.in platyna i jakieś tam jeszcze

Przebieg: 1

900 
UnoFan

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-03-26, 22:52   

kowal napisał/a:
A ja mam taki co ma 30% wkładu ceramicznego bo reszta dawno sie rozleciała i była wysypana i tyle, jeżdżę już długo i jest ok :-P
A żeby się greenpeace nie czepiał jeżdżę na ekologicznym LPG :mrgreen:

efektem zapchania katalizatora to niebeiski dym z wydechu i dym z spod korka wlania oleju:)

emo94 
UnoFan
Emil

Wysłany: 2008-03-26, 22:54   

a na LPG jakie objawy?

kowal 
Admin; NAJLEPSZY 2009
magister kowal

Wysłany: 2008-03-26, 22:58   

Nie ja nie mam żadnych z tych objawów nigdzie mi sie nie dymi - a spaliny są normalne - zresztą operacja wysypania luźnego wkładu katalizatora miała miejsce w ASO więc musieli zrobić tak żeby było dobrze bo jakby nie zrobili to bym tam już był z powrotem i stał aż zrobią :lol:

:arrow: Uno 1,4 i.e.S - "Borduś + Lafayette Ermes + President Alaska :arrow: Stilo MW 1,6 + CB Omega IIIgen + President Alaska :lapka: :arrow: >> CB kulturalna 19-tka!!! <<
:arrow: Uno jest jak galeria malarstwa - nie każdy go rozumie ale ci co rozumieją są nim zachwyceni :-) :arrow: Piorunochron na szczycie wieży kościelnej jest najlepszym dowodem na to, że wszyscy miewamy czasem wątpliwości... :arrow: BB TEAM - Nie dla idiotów :-)

I V-CE FOTOGRAF 2009

900 
UnoFan

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-03-26, 23:06   

kowal napisał/a:
Nie ja nie mam żadnych z tych objawów nigdzie mi sie nie dymi - a spaliny są normalne - zresztą operacja wysypania luźnego wkładu katalizatora miała miejsce w ASO więc musieli zrobić tak żeby było dobrze bo jakby nie zrobili to bym tam już był z powrotem i stał aż zrobią :lol:

A co zrobilbys jak np. Gaz(zlo czyni diablu) wybuchnie i rozszarpie silnik na drobne kawalki??oddalbys go na zlom?;>albo na czesci?:>

emo94 
UnoFan
Emil

Wysłany: 2008-03-26, 23:28   

ja rozszarpie silnik to i kierowce też... Czyli już mu będzie obojętne co się dalej z unem stanie

kowal 
Admin; NAJLEPSZY 2009
magister kowal

Wysłany: 2008-03-27, 11:47   

Chciałem tylko zauważyć, że instalacje gazowe mają homologacje i przechodzą testy więc raczej wybuch który rozszarpie mnie i silnik na drobne kawałki to raczej między bajki włożyć ;-)
Benzyna jest również materiałem wybuchowym tak samo jak każde inne paliwo czyli i gaz też.

Ale żeby nie było to uzupełnię - po wysypaniu wkładu katalizatora - nie dymi mi się nigdzie gdzie nie powinno (czyli tylko z rury wydechowej sie dymi), spaliny mają normalny kolor, a silnik nie wykazuje zniszczeń większych niż normalne na tym przebiegu a nawet jak mi powiedział gościu z ASO w Częstochowie gdzie wymieniałem, w poprzednie wakacje, termostat - silnik jest w bardzo dobrym stanie :lapka:

I V-CE FOTOGRAF 2009

Manfred 
NAJLEPSZY 2009 & 2010

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2008-03-27, 13:03   

Nowinsky napisał/a:
A greenpeace mówi że kupić katalizator i chronić środowisko.

bo to jest najlepsza opcja ale kosztowna ... w uno da sie zyc bez kata ale w nowszysch autach nie kolejny plus uno :lapka:

Nowinsky napisał/a:
Wycięcie katalizatora i wstawienie w jego miejsce giętkiej rury.

juz lepiej wspawac kawalek zwyklej rurki, ale lepsze jest rozwiazanie jak u kowala wyszycic kata i wstawic na swoje miejsce ...

Nowinsky napisał/a:
Wycięcie katalizatora i wstawienie strumienicy.

taaa takiej uniwersalnej z allegro ... idealne rozwiazanie do badziewnego dresowozu ale nie do samochodu :-P

emo94 
UnoFan
Emil

Wysłany: 2008-03-27, 13:46   

Manfred napisał/a:
w uno da sie zyc bez kata ale w nowszysch autach nie

to zależy od ilości sond lambda, bo jeśli są 2 (przed i za katalizatorem) to samochód musi jeździć ze sprawnym katem,

Manfred 
NAJLEPSZY 2009 & 2010

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2008-03-27, 16:03   

no wlasnie o tym mowilem :lapka:

Nowinsky 
UnoFan

Wysłany: 2008-03-27, 16:53   

Manfred napisał/a:
juz lepiej wspawac kawalek zwyklej rurki, ale lepsze jest rozwiazanie jak u kowala wyszycic kata i wstawic na swoje miejsce ...

No tak ale czy taka pusta puszka nie powoduje echa i wracania spalin?? Trzeba by jak już ktoś napisał wstawiać w środek rurę.

Manfred napisał/a:
taaa takiej uniwersalnej z allegro ... idealne rozwiazanie do badziewnego dresowozu ale nie do samochodu :-P

Strumieninę miał bym za jakieś 170 PLN używaną od kumpla który robił swojego sejaka u Chojnackiego w Wawie. Oryginalka kosztowała ponad 400PLN a że on sejaka rozbił i to konkretnie to jemu już się nie przyda.

Manfred 
NAJLEPSZY 2009 & 2010

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2008-03-27, 17:04   

Nowinsky napisał/a:
No tak ale czy taka pusta puszka nie powoduje echa i wracania spalin??

pseudo sportowy wydech jest gorszy

Nowinsky napisał/a:
Trzeba by jak już ktoś napisał wstawiać w środek rurę.

heh dobre by to bylo

Nowinsky napisał/a:
Strumieninę miał bym za jakieś 170 PLN używaną od kumpla który robił swojego sejaka u Chojnackiego w Wawie. Oryginalka kosztowała ponad 400PLN a że on sejaka rozbił i to konkretnie to jemu już się nie przyda.

ale on mial silnik 1,1 ?? niby podobne ale jednak rozne

grzechu 
UnoFan
FIRE

Wysłany: 2008-03-27, 17:16   

Cytat:
Chciałem tylko zauważyć, że instalacje gazowe mają homologacje i przechodzą testy więc raczej wybuch który rozszarpie mnie i silnik na drobne kawałki to raczej między bajki włożyć ;-)

xenony na allegro tez maja homologacje i co z tego, jak sa nie legalne, a co do LPG to niech sobie bedzie, ale niech ktos normalny to zalozy i a pozniej pan i wladca samochodu (wlasciciel, uzytkownik) niech ja serwisuje. Myslicie że dlaczego w niektorych centrach handlowych albo parkingach osiedlowych jest zakaz wjazdu z LPG ??
Fiat 126p El 1996r 650

Odpowiedz do tematu